FIB Yüksek Karbonlu (HC) Çelik Tel Patentleme Hatları


Östenitleştirme

Mevcut enerji kaynağı ile ilgili gereksinimlere uygun olarak iki çözüm geliştirilmiştir.

Imflex ® Açık Alev Fırını ile enerjinizin %27’sine kadar tasarruf! Imflex ® açık alev fırını, gaz kullanırken enerji tasarrufu ve mevcut fırının kapasitesini güçlendirmek için akıllı bir çözüme sahip olmak için tasarlanmıştır. En mükemmel akış analiz araçları sayesinde tasarlanan tasarım, enerji kullanımını güçlü bir şekilde optimize etmenizi sağlar. Belirli bir metroloji, atmosferin izlenmesi, konveksiyon seviyesi ve sıcaklık profilleri ile birlikte, bu teknoloji sürecinizi tam kontrol elde etmenizi ve dolayısıyla işlenmiş tellerin kalitesini artırmanızı sağlar. LPG veya doğal gaz gibi yanma gazı bileşimi de zaman içinde değişebileceğinden, süreci ve dolayısıyla ürün kalitesini etkileyen gaz bileşim değişkenliğini telafi etmek için özel bir metroloji geliştirilmiştir.

Çeşitli endüstri alanlarında, aynı anda çok çeşitli tel çaplarının işlemi başarıyla gerçekleştirilmektedir..

HMI (HMI Human-Machine Interface) Kontrol Panelleri, her ürün partisi için parametrelerin doğru şekilde belirlenmesinde operatörlere yardımcı olmak için tasarıma eklenmiştir.

İkinci seçenek olarak ta, özellikle çok geniş tel çap aralığının söz konusu olduğu ve sadece elektrik enerjisi ile çalışma zorunluluğu olduğu durumlarda tüplü (muffel) fırınlar ikinci seçenektir

 

 


Kontrollu Soğutma (Quenching)

 

Tesisinin bulunduğu yerdeki gerekli esnekliğin, tel ürünlerinin çeşitliliğinin ve olası çevresel kısıtlamaların analizine göre çeşitli çözümler mevcuttur.

FIB kurşun banyolu patentleme teknolojilerinin 26 mm tel çapına kadar çözümleri, esnekliğini, güvenilirliğini ve operatörlerin güvenliğini (kapalı atmosferli özel teknoloji ile sağlanabilen) çok sayıda FIB hattında kanıtlamıştır.

FIB ayrıca süper büyük tel çapları için de özel bir teknolojiye sahiptir.

Yerel mevzuat kurşun kullanımını yasakladığında, akışkan yatak teknolojisi bir çözüm sağlar. Akışkan yatak ekipmanlarımız (Ecoquench) birçok zorlu koşullarda veya yüksek teknolojili çelik kord üretiminde üstünlüğünü uzun yıllardan beri kanıtlamıştır. Ecoquench bu çerçevede sıkı çevre koşullarına bir cevap verirken, bu arada tel çaplarında veya çalışma sıcaklıklarında esneklik sağlamaktadır.

Alternatif çözüm olarak, polimerle kontrollu soğutma (quenching)  yöntemi de mümkündür. Ancak bu çözüm çok sıkı bir üretim kontrolu, çok dar tel çap aralığı, ve tellerin ön hazırlığını gerektirir; ürün ve operatörler üzerinde esneklik arayan fabrikalar için zor olan çok ciddi bir yönetim gerektirir.

 


Daha fazla bilgi için   WEB Sayfasına gidiniz