RESY Tambur Filtreler


 

RESY TF tambur filtresi, talaşlı işlemede kullanılan emülsiyon ve yağların temizlenmesi için güvenilir bir filtre sistemidir. Filtre elek malzemesinin gözenek büyüklüğüne bağlı olarak 80 μm ve üzeri filtreleme elde edilebilir. Özel filtre malzemeleri birkaç yıl boyunca kullanılır ve ek malzeme gerekmez.

 

 

Çalışma Prensibi

Filtre, sağlam bir gövdeye monte edilmiş, aralıklı olarak dönen yatay bir filtre tamburundan oluşur. Tamburun içi bir dokuma elek malzemesi ile kaplıdır ve dış yüzeyinde aynı bir dokuma malzeme ile desteklenir. Filtre ve destek kumaşları kolay değiştirme için ayrı ayrı parçalar halinde birleştirilir. Filtrat merkezi bir bağlantı flanşı ile doğrudan tambur içine beslenir. Tambur üç bölmeden oluşur:

Tambur filtresi tarafından tutulan talaşlar, tamburun dönüşü ve yönlediriciler  aracılığı ile onları tamburun dışına taşıyan merkezi bir helezon konveyöre iletilir. Talaş veya ortam türüne bağlı olarak, talaş doğrudan bir konteyner içine deşarj edilir veya kurutma için bir santrifüj ünitesine taşınır. Talaşlar dönüş sırasında yuvarlanmaya devam ettikçe filtre bezi temiz kalır. Filtreye yapışan herhangi bir malzeme, filtrasyon aşaması başlamadan önce tamburları dışarıdan bir sıvı püskürtülerek  temizlenir.

Tambur filtre, ek enerji veya işletme malzemesi maliyetleri olmadan yüksek talaş içeriğine sahip büyük hacimli sıvıları temizlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Bakım giderleri en aza indirgenmiş, bu sistem fiyat/performans oranı yüksek bir filtredir. Büyük ölçekli merkezi sistemlerde, ince filtreleme gerekiyorsa, akışın belli bir yüzdesi RESY KBF kompakt bant filtresi ile daha  ince bir şekilde filtrelenebilir.

 


Daha fazla bilgi için      WEB Sayfasına gidiniz