RESY Döner Elekli Filtreler


 

 

RESY RSF döner elekli filtre sistemi, RESY TF model tamburlu filtresine göre daha düşük filtrasyon kapasitesine sahiptir. Bu talaşların emulsiyondan alınması için bağımsız filtre olarak kullanılır. Filtrasyon hassasiyeti TF model tamburlu filtreler ile aynıdır ve farklı filtre kumaşları kullanılarak çeşitli olabilir. Standart modeli 80 µm gözenekli plastik dokuma filtre bezi ile donatılmıştır. Ek filtre malzemesi gerekmez ve çalışma tam otomatiktir.

Çalışma Prensibi

Filtre, deşarj tarafına doğru yaklaşık 25° açıyla yukarı doğru eğimli ekseni rulman ile yataklanmış sürekli veya aralıklı olarak dönen bir filtre tamburundan oluşur. Tambur içinde tambur ile birlikte dönen bir helezon taşıma sistemi bulunmaktadır. Talaş veya filtrelenecek ortamın türüne bağlı olarak, malzeme doğrudan bir konteyner içine veya kurutma için bir santrifüj ünitesine aktarılır. Talaşlar dönüş sırasında yuvarlanmaya devam ettikçe elek temiz kalır. Elek üzerine yapışan herhangi bir malzeme, filtrasyon aşaması başlamadan önce tambur üzerine dışarıdan su püskürtülerek temizlenir. Döner elekli bu filtre, ek enerji veya işletme malzemesi maliyeti olmadan yüksek talaş içeriğine sahip sıvıları temizlemek için özel olarak tasarlanmıştır.

Bakım çalışmaları en aza indirilmiş bu sistem fiyat/verim oranı oldukça yüksek bir çözüm sunar. Özel işlem gereksinimleri için çift devreli sistem kullanılmalıdır. RSF filtresi kaba temizlik için kullanılabilir. Bu şekilde temizlenen ortam, takımların durulanmasında ve soğutulmasında tekrar sorunsuz olarak kullanılabilir. İnce (10 ila 20 µm) filtrasyon için bir KBF filtresi by-pass şeklinde sisteme eklenebilir. Bu filtre kombinasyonu tüm gereksinimleri karşılamak için yeterli olur.


Daha fazla bilgi için      WEB Sayfasına gidiniz