Medek & Schörner GmbH

Dr. Karl-Renner-Straße 9-11

A-2203 Grossebersdorf

Tlf. +43 2245 4694

www.medek.at

 

 

UZMAN – HIZLI – GÜVENİLİR

Kablo ve fiber optik kabloların markalanması için neredeyse ihtiyaç duyduğunuz tüm makineleri sunabilmekten gurur duymaktayız. Ürün yelpazesi, basit markalama sistemleri ile başlayıp, yüksek hızlı üretim sistemlerinde kullanılmak üzere tam otomatik kontrol sistemleri ile donatılmış ileri teknoloji markalama sistemlerine kadar uzanmaktadır. Kablo markalama ünitelerini, optik fiber boyama  sistemlerini, yüksek teknolojiyi ile en iyi kalitede sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki müşterileri tarafından 80 yılı aşkın bir süreden beri yetkin, hızlı ve güvenilir bir partner olarak görülmektedir.

 

BÜYÜK VİZYONLU BİR AİLE ŞİRKETİ

Halen 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren Medek & Schörner Firması geleneksel işçilik ile en son teknolojiyi harmanlayan bir aile şirketi olmaya devam etmektedir.

 

BİRİNCİ NESİL

1929-1956

1929’da Josef Medek ve Gustav Schörner I tarafından özel makine üretim atölyesi olarak kurulan şirket 1950′ li yıllarda özellikle kablolar, borular ve profiller olmak üzere yuvarlak kesitli malzemeleri markalama makineleri üretiminde uzmanlaşmıştır.

 

İKİNCİ NESİL

1956–1969

Gustav Schörner II (kurucu Gustav Schörner I’ in oğlu) ve Fritz Descovich (kurucu Josef Medek’ in damadı) şirketi küresel pazara açmışlar ve uluslararası bir temsilciler ağı oluşturmuşlar. Bu dönemdeki gelişmelerin teknik kısmında elektroniğin hassas mekaniğe eklenmesi ile çok yönlü sistem kontrolleri geliştirilmiş ve en son teknolojiler ile çalışılmıştır.

 

ÜÇÜNCÜ NESİL

1969–2013

1989 yılında Viyana yakınlarındaki Großebersdorf kasabasında en gelişmiş araç ve makinelerle donatılmış üretim tesisinin kurulması ve özellikle karmaşık elektronik kontrol sistemleri için araştırma geliştirme üzerine odaklanılması ile hem mükemmel kalitedeki klasik ürünlerin üretiminin sürdürülmesi hem de teknolojik gelişme yarışında ön saflardaki yerinin sağlamlaştırması sağlanmıştır.

Fritz Descovich II, Kurt Descovich ve Werner Lichtscheidl, atalarının geleneğini ısrarla sürdürmüşlerdir ki bu gelenek yüksek eğitimli personelin ve son teknoloji üretim yöntemlerinin sayesinde en üst düzey teknik bilgi ile ürünlerin yüksek kalitesinin sağlanmasını garanti etmektedir.

 

DÖRDÜNCÜ NESİL

2013 ten Günümüze

Uzun yıllar şirkette çalışan Rudolf Descovich, 2013 yılında yeni Genel Müdür olarak göreve getirildi. Böylece babası Kurt Descovich ve amcası Fritz Descovich’ in  2013 yılında şirketten ayrılmalarından sonra da başarılı aile geleneğinin devam etmesi sağlanmış oldu.

Bugün şirketi, Yönetici Direktör Werner Lichtscheidl’ ın oğlu ve şirketin imza yetkililerinden olan Manuel Lichtscheidl ile Rudolf Descovich birlikte yönetiyorlar,

 

Medek & Schörner, 1929 yılından beri hassasiyet ve yenilikçilik için çalışıyor. Aşağı Avusturya (Nieder Österreich) bölgesinde küçük bir aile şirketi olarak başlayan firma yıllar içerisinde kablo markalama makineleri ve optik fiber markalama sistemleri alanında küresel bir oyuncu ve dünya pazar lideri haline gelmiş bulunmaktadır.

 

ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Proje uygulamalarının tüm alanlarında yeni fikirlerin hızlı bir şekilde geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi günümüzde daha önceden hiç olmadığı kadar önemlidir. Uzmanlık ve deneyim, esneklik ve yüksek derecede motivasyon zorlu görevleri yerine getirmede temel faktörlerdir.

Kablo ve tel sektöründeki şirketler ile en başından beri kurduğu iyi ilişkiler ve yakın temas sayesinde şirketlerde ortaya çıkan zorluklar ve ihtiyaçları takip ederek şirket kendisini durmaksızın geliştirmiş ve yeni makineleri kablo üreticilerine sunmuştur.

AR-GE departmanının son derece yetkin olması ve kapsamlı deneyime sahip iyi eğitimli seçkin personel ekibi, Medek & Schörner firmasının gelişim süreci içerisinde kablo markalama  ve optik fiberler boyama sistemleri konusunda dünya lideri olmasını sağlamıştır.

 

Araştırma, geliştirme ve tasarım ile uğraşan mühendisler, müşterilerin yanı başında günlük uygulamalarında ortaya çıkan çeşitli sorunlarla da karşı karşıya kaldıkları için Medek & Schörner firmasının teknolojisinin müşterinin ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılayacak şekilde gelişmesini sağlamaktadır.