Esteves Group Spain
Frederic Mompou 4-A
08960 Sant Just Desvern (Barcelona) • Spain
Phone  : +34 936 600 050
Fax      : +34 936 841 080

www.estevesgroup.com


Esteves Group, Tel çekme ve büküm haddeleri ve ekstrüzyon kalıpları, hadde taşlama ve polisaj makineleri imal eden 100 yıllık uzmanlığa sahip konusunda dünya lideri bir firmadır. Bu amaçla yola çıkan Esteves Group, müşterilerinin üretim performansını artırmaya yardımcı olmak için dünya çapındaki üretim ve servis ağını genişletmiş ve güçlendirmiştir.

Esteves Group’ un geçmişi, 1913 yılında çok uluslu elektronik şirketi Philips firmasının, ampul üretiminde kullanılan tungsten telleri çekmeye yönelik artan talebi karşılamak için kendi Tel Çekme Haddesi fabrikasını kurmasıyla başlamıştır. 20. yüzyılın ilk yıllarında, Philips Elmas İşleme fabrikası olarak adlandırılan tesis, 2. dünya savaşı bombardımanından sonra yeniden inşa edilerek tam donanımlı üretim yapan bir yer halini almış ve 1991’yılına kadar imalatını sürdürmüştür. Aynı yıl içerisinde ise Philips firması şirketi satacaklarını açıklamıştır.

1992’de bir grup yatırımcı, bu satışı dünyanın önde gelen hadde imalat şirketini kurmak için bir fırsat olarak görmüş ve daha sonraları adını PDT Elmas İşleme Şirketine (Professional Diamond Tools ) dönüştürmek üzere satın almışlardır. Böylelikle PDT, merkezi Hollanda’da olan, holding şirketi Diamond Tools Group B.V.’nin bir yan kuruluşu olarak üretimine devam etmiştir.

Diamond Tools Group, 1994 yılında, dünya pazarındaki konumunu güçlendirmek için İspanya, Meksika ve Brezilya’da tesisleri bulunan İspanyol hadde imalat şirketi Esteves S.A.’ı satın alarak mevcut grupları birleştirmiş ve Esteves-PDT olarak adlandırmıştır.

Diamond Tools Group yatırımlarına devam ederek 1998 yılında Decatur Wire Die LLC (DWD)’yi de bünyesine katmış ve pazarını ABD ve Kanada’da hızla genişletmiştir. Aynı yıl içerisinde UKD (Ulrich Kiwus Diamanttechnik) firmasını Polonya’ daki üretim tesisi ile birlikte satın alınarak Diamond Tools Group’a katmıştır. 2001 yılında, grup dahilindeki tüm şirketler, şirketin Avrupa ve Amerika pazarlarındaki varlığını açıkça göstermek adına Esteves-DWD olarak yeniden isimlendirilmiştir.

Kısacası; Philips Diamond Tools (PDT), yüksek kalite ve hassasiyette ürün çalışmaları ile bilinen, Esteves, Decatur Wire Die ve UKD gibi dört tel çekme haddesi üreticisi şirketi aynı çatı altında birleştirmiştir.

Diamond Tools Group, 21. yüzyılın başlarında Asya’daki pazarını genişletme düşüncesi ile Çin Şangay’da yeni bir üretim ve servis tesisi kurmuştur. Şanghay’daki bu tesis 2005 yılından beri faaliyet göstermektedir ve Asya’nın dört bir yanındaki müşterilerine tedarik sağlamaktadır.

Dünya üzerindeki birçok farklı yer ve kıtadaki faaliyetlerinden sonra, şirketin birliğini ve küresel karakterini vurgulamak adına Esteves-DWD, Esteves Group ismini almıştır. Bu isim değişikliği ve yeni kurumsal kimlik – Esteves Group, Global Wire Dies sloganıyla, 2008 yılında Almanya Düsseldorf’taki Tel Fuarı’nda başarıyla tanıtılmıştır.

Esteves Group, imal ettiği güçlü ürün portföyü ile dünya üzerinde her zamankinden daha güçlü bir konuma gelmiş bulunmaktadır. Grup, dünya çapında tel ve kablo endüstrisi için yeni ve yenilenmiş ürünlerle müşterilerine hizmet vermekte ve malzeme tedarik etmektedir. Esteves Group, çeşitli ürünlerinin satışıyla birlikte, sektör genelinde danışmanlık hizmeti sunma konusunda da kendini kanıtlamış ve bunun haklı gururunu müşterileriyle paylaşmıştır.

 

Esteves Grup Geçmişi

1913: Philips Diamond Tools kuruldu.

1964: Esteves S.A. kuruldu.

1979: Decatur Wire Die LLC kuruldu.

1980: Meksika’da üretim birimleri kuruldu.

1980: Brezilya üretim birimleri kuruldu.

1984: UKD Almanya (Aachen) kuruldu.

1990: UKD Polonya (Zagwiździe) kuruldu.

1991: Philips Diamond Tools, Diamond Tools Group tarafından satın alındı.

1992: Profesyonel Diamond Tools (PDT) olarak ismi değiştirildi.

1996: Esteves’in satın aldı ve grup ismi Esteves-PDT olarak değiştirildi.

1998: Decatur Wire Die LLC , Diamond Tools Group tarafından satın alındı.

1998: UKD, Diamond Tools Group tarafından satın alındı

2001: Esteves-DWD olarak ismi değiştirildi.

2005: Esteves-DWD Shanghai kuruldu.

2008: Halen grup isimleri olan Esteves Group, bu yıl içerisinde belirlendi ve ilan edildi.

2018: Diamond Tools Group’un büyük hissesi Torqx tarafından satın alındı

 

Dünya Çapında Esteves Grup

Esteves Group, , tel ve kablo endüstrisi için her müşterinin gereksinimlerine göre uygun, yüksek kaliteli, tel çekme ve büküm haddeleri ve ekstrüzyon kalıpları ( ayna ve nipel) ve hadde bakım ekipmanları konusunda dünyanın lider üreticisidir.

Hollanda merkezli Esteves Group, tüm dünyada tam donanımlı üretim tesislerine sahiptir ve hassas elmas ve sert malzeme işleme üretiminde uzmanlaşmış bir şirket olan Diamond Tools Group’a aittir.

Kısacası Esteves; sektöründe lider olarak anılmanın haklı gururunu taşıyarak; global olarak müşterilerine gerçek anlamda bir tedarik, servis ve destek hizmeti sağlamaktadır.