ROSENDAHL Ekstrüzyon Kafaları


RX Model Ekstrüzyon Kafalarına Genel Bakış

 

RX 2’den RX 180’e kadar farklı ölçülerde sunulan RX ekstrüzyon kafası serisi, 0,03 mm’den 180 mm’ye kadar iletken ya da öz çapına sahip kablo uygulamalarını içeren geniş bir aralıktaki talepleri karşılamaktadır. RX kafalar, tek ya da çift katmanlı solid ya da köpüklü polimer gibi çok çeşitli malzemelerin ekstrüzyonu için uygundur. Mükemmel şekilde dengelenmiş polimer akışı, sıcaklık ve basınç profilleri; eriyik malzemenin pürüzsüz ve stabil bir şekilde çıkış bölgesinden akmasını garanti eder. RX tipi kafalar, yüksek hassasiyetli merkezleme yapar. Bu sayede kablo et kalınlıklarının artmasına engel olarak, malzeme israfına engel olur ve üretim maliyetlerini düşük tutar.

Geliştirilmiş akış kanalı geometrisi, polimerin kaldığı bölgenin çok kısa olmasını sağlar ve bu sayede renk ya da malzeme değişikliği hızlı ve kolay olur. Kompakt ve modüler dizayn sayesinde kolay kullanım sağlanmaktadır.

Geliştirilmiş RX kafa tasarımı, kablo ekstrüzyon hatlarınızda proses sapmalarına engel olarak kaliteyi ve verimliliği arttırırlar.

Avantajlarınız:

  • Proses stabilitesi
  • Ürün kalitesi
  • Yüksek verimlilik
  • Simülasyon yardımı ile optimize edilmiş malzeme dağılımı
  • Modüler yapı

 

ROSENDAHL ROCOMAT Hızlı Renk Değiştirme Sistemi


 

Rocomat 5  – Renk değiştirme sistemi

İletken Çapı                 : 0.1 mm’den 5 mm’ye kadar

Maks. izole çapı          : 7 mm

Renk değiştirme seçenekleri:

 

Katman (Layer) değişimi, zar (skin) değişimi, çizgi değişimi, katman ve çizgi değişimi

Rosendahl firmasının ROCOMAT Hızlı Renk Değiştirme Sistemi

,  katmanlar ve çizgiler arasında renk değişim ihtiyaçlarınız için hepsi bir arada çözüm sunar. Küçük hacimli kanallar içerisinde bulunan az miktardaki erimiş malzeme nedeni ile malzeme tüketimi en az seviyeye indirgenmiştir ve hurda miktarında en üst seviyede tasarruf sağlanabilmektedir. Stok maliyetlerinden tasarruf edebilmek amacı ile ROCOMAT, tam zamanında (just-in-time) üretim modelini desteklemektedir.

Hassas donanımı ve yazılımı ile sistem çok kısa üretim boylarını ve küçük miktarlı üretim partilerini mümkün kılmaktadır.

Renk değişimi otomatik olarak yapılmaktadır

 

 

 

 

 

 


Daha fazla bilgi için      WEB Sayfasına gidiniz