Doğrultma Hatları


Boru doğrultma

 

    

Yüksek hassasiyet gerektirmeyen durumlarda 6 toplu doğrultma makineleri kullanılır. Günümüzde hassas boruların üretiminde ise 10 toplu doğrultma makineleri kullanılmaktadır.

 

Doğrultulmuş boru örnekleri


Çubuk doğrultma

 

2 toplu doğrultma makinesi

 

Yuvarlak çubukların hassas doğrultulması için 2 toplu doğrultma makinesi kullanılır. Eksen ayarları için hidrolik kilit sistemi ve kompakt ve burulma tedbirli tasarım ile yüksek kalite gereksinimlerinin karşılanması sağlanır.

 

 

Çelik çubuklar için 2 toplu doğrultma makinesi ve besleme kanalı

 

 

 


2-Toplu doğrultma/parlatma makinesi

 

SRM 02/080 model doğrultma/parlatma makinesi

 

Bu makine, 80 mm’ye kadar çubuk çapları için, çubuk soyma makinesi, doğrultma/parlatma makinesi ve alın düzeltme ve pah kırma ünitesinden oluşan bir parlak çubuk üretim hattının bir parçasıdır. Hat üzerinde test ve lazer markalama cihazları bulunmaktadır

 

 

 

 


Siyah çubuk doğrultma makineleri

Aşağıdaki doğrultma makineleri, örneğin, tavlı ve tufallı çubukların soyma işlemine girmeden önce hat üzerinde (in-line) veya bağımsız bir işlem olarak ön doğrultması için kullanılır.

 

 

2-toplu siyah çubuk doğrultma makinesi

  

 

10- (7/3-) toplu sıcak haddelenmiş siyah çubuk doğrultma makinesi

  

Siyah çubuk doğrultma makineleri için yardımcı ekipmanlar:

Otomatik ayırma sistemi, enine ve boyuna transfer konveyörler, soyma makinesi ile tandem


Doğrultma Presi

 

 

Fotoğraf, ayarlanabilir kontra yataklı ve bar manipülatörlü doğraltma presini gösterir.

Doğrultma presleri için yardımcı ekipmanlar:

Otomatik besleme sistemi, enine ve boyuna transfer konveyörleri

 

 

 


Profil Geometri Düzeltme ve Doğrultma Makineleri

Gittikçe karmaşık hale gelen, büyük genişlik ve dar toleranslara sahip profillere olan talebin artması, ekstrüzyon sonrası profillerin geometrilerinin düzeltilmesini gerektirmektedir. Bültmann profil doğrultma ve düzeltme makineleri bu uygulamalara tam anlamıyla cevap vermektedir.

Düzeltme ruloları kolayca değiştirilebilir ve profil geometrisine kolayca uyarlanabilir. Düzeltme rulolarının her biri ayrı motorlar ve sürücülerle donatılmıştır. Makinenin tasarımı, daha sonraki dönemlerde ortaya çıkacak ihtiyaç durumunda ilave düzeltme rulolarının eklenmesine uygundur.

  

Profil doğrultma makineleri profil geometrilerinin düzeltilmesi için kullanılır ve özellikle ilgili uygulama için tasarlanmıştır. Düzeltme düzlemlerinin sayısı, geometrisinin yanı sıra rulo sayısı düzeltilecek profilin şekillerine bağlıdır.

 


Çubuklar ve içi boş profiller için profil doğrultma makinesi

Bültmann, dolu çubukların, kare ve dikdörtgen boruların yanı sıra içi boş profil doğrultma makineleri, optimum seviyede doğrultma kalitesine ulaşmak üzere, uygulamaya özel tasarlanmaktadır.

Doğrultma rulolarının sayısı ve düzlemlerinin sayısı işlenecek profillere göre belirlenir. Kare ve dikdörtgen borular için ayarlanabilir doğrultma ruloları olan doğrultma makineleri kullanılır

 

 

 

10-toplu pirinç çubuk doğrultma makinası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-toplu çelik çubuk doğrultma makinesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğrultulmuş dolu profil örnekleri

 

 

 

 


Gerdirme Makineleri (Stretching Machine)

Profillerin, çubukların, içi boş profillerin vb. gerilmesi için, çevrim içi ve çevrim dışı operasyonda bir germe ekipmanı kullanılır. Gerilecek ürüne bağlı olarak, gerekirse torsiyon dan giderme cihazı kullanılabilir.

 

 

 

 

Aluminyum içi boş profiller için 600 kN gerdirme makinesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılı hareketli kafalı gerdirme makinesi (Detwisting head)

 

 

 

 

 


Daha fazla bilgi için    WEB Sayfasına gidiniz