Ernst Koch GmbH & Co. KG
Sternstraße 9

58675 Hemer-Ihmert

Almanya

 

Tel.      : +49 (2372) 985-500
Faks    : +49 (2372) 985-1 67

E-Mail : info@koch-ihmert.de

www.koch-ihmert.de

 

Tel endüstrisindeki tüm önemli gelişmelerin temelini atan firmaların başında gelen KOCH,  90 yıldan bu yana sektörde oluşunun getirdiği deneyim ve bilgi birikimi ile birlikte bugün hala geleceğin çözümlerine öncülük etmektedir.

Dünyanın önde gelen tel çekme makineleri imalatçılarından olan KOCH’un başarısını tescilleyen en önemli unsur rekabet ettiği firmalara karşı lider konumunda bulunmasıdır.

 

Rakamlarla KOCH

– 1921 yılından kurulmuştur.

– 60’dan fazla ülkeye hizmet vermektedir.

– İmalatının % 80’ ini ihraç etmektedir.

– Çözüm Ortakları; WAFIOS, WITECHS, M+E, MORGAN-KOCH’dur.

 

KOCH Tarafından Tel Endüstrisine Kazandırılan Standartlar

OTA

OTA tel çekme prosesi;  gergi kontrol ünitesi ve koluna ihtiyaç kalmadan, saptırma olmaksızın tel çekimini sağlayarak, kalite anlamında, devrim niteliğinde sonuçlar çıkaran bir prosestir.  Boşaltıcıdan başlayıp sarıcıya kadar uzanan bu teknoloji sayesinde istenilen hassasiyet ve yüksek kalite de tel elde edilir.

SU CEKETİ SOĞUTMALI ÇEKME KASNAĞI

Tel çekme hızının ve tel kalitesini en üst seviye de olması için gerekli, verimli bir soğutma sağlanır.

GERGİ KONTROL

Gergi kontrol kolu, aşırı hassas uygulamalarda bile tel çekme bloklarının her birinin çekme hızını ayrı ayrı kontrol ederek blokların senkronize çalışmasını sağlar.

CDS

Gergi kontrol teknolojisi, KOCH’un 1990 yılında geliştirdiği Bilgisayar Destekli Çekme Sistemi (Computer Drawing System CDS)  ile senkronize çalışarak daha başarılı ve verimli sonuçlara ulaşır.

 

KOCH Firmasının Tarihçesi

1921

KOCH Firmasının kurucusu usta mekanikçi Ernst Koch, kendi bakım ve onarım şirketinin temellerini 1921 yılında Hemer-Ihmert kasabasında attı.  1930’lu yıllarda da ilk tel makinesini imalatını gerçekleştirdi.

1950’ ler

1950’li yıllarda Ernst Koch’ın oğulları Albrecht ve Heinrich, ıslak tel çekme makineleri pazarlamaya başlayarak galvanizleme hatları, tel doğrultma ve kesme makineleri için de imalat çalışmalarını hızlandırdılar. Koch makinelerinde üretilen teller, mobilyalar, tıbbi cihazlar ve evlerde kullanılarak günlük hayatın her bir alanında kendini göstermeye başladı.

1960’ lar

Bu yıllarda dünyanın daha mobil bir hale gelmesiyle birlikte tel ve kablo ihtiyacının doğduğu yeni sektörler gelişti. Çelik teller evleri, köprüleri ve tünelleri güçlendirmek için kullanılmaya, otomobiller ve trenler gibi ulaşım araçları için de kablo üretilmeye başlandı. Buna istinaden KOCH büyüyerek, 1969 yılında, tel işleme makinelerinin lider üreticisi WAFIOS AG ile tel çekme teknolojisi ve soğuk haddelemede uzmanlaşmak için birleşti.

1980′ ler

KOCH mühendisleri su ceketi soğutmalı çekme kasnağı, gergi kontrolü ve OTA tel çekme prosesi gibi günümüzde hala standartları belirleyen teknolojileri bu yıllarda geliştirdiler. Ayrıca, 1987’de KOCH, Amerika, Massachusetts de hadde üreticisi konumunda bulunan Morgan Koch Corporation’ı kurdu. Bu şirket, 1991 yılından bu yana KOCH’ un tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur.

2000′ ler den beri

İtalyan çözüm ortağı M + E 2003 yılından beri imalatını yaptığı ıslak tel çekme ve boşaltıcı makineleri ile KOCH’un ürün yelpazesini genişletmiştir. KOCH 2008 yılında WTHK GmbH Firması ile birlikte WiTechs GmbH Firmasını kurarak filmaşin çözücü sistemleri ve mekanik tel yüzey temizleme ve kaplama üniteleri imalatına başlamıştır.

KOCH, Çözüm ortakları ile beraber, tel imalatı için gerekli tüm bileşenleri bir araya getirerek komple sistemleri planlamakta, tedarik etmekte ve kurmaktadır.